گو ژئومینگ رئیس، «آکادمی تجارت بین‌المللی و همکاری اقتصادی چین»، تحت نظارت مستقیم وزارت بازرگانی چین، در حال ارائه گزارش.

تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: روزنامه مردم چین آنلاین
۱۹ ژوئیه ۲۰۲۱

گزارش خاطرنشان نمود که شرکت‌های چندملیتی بمثابه نیرویی حیاتی که چرخه‌های داخلی و بین‌المللی چین را به هم متصل می‌کند، از مزایای خود حداکثر استفاده را می‌برند و به یک نیروی محرکه مهم برای شکل‌گیری پارادایم جدید توسعه مبدل می‌شوند. براساس آمار وزارت بازرگانی چین، تا پایان سال ۲۰۱۹، بیش از یک میلیون چندملیتی و بیش از ۴۹۰ شرکت از فهرست ۵۰۰ شرکت جهانی مجله «فورچون» در چین سرمایه‌گذاری کردند.

 

گزارش: شرکت‌های چندملیتی بمثابه نیروی محرکه حیاتی برای حفظ چرخه داخلی چین عمل می‌کنند

 

طبق گزارشی که اخیراً منتشر شد چندملیتی‌ها بمثابه نیروی محرکه حیاتی برای حفظ چرخه داخلی چین عمل می‌کنند.

گزارش با عنوان «چند ملیتی‌ها در چین: فرصت‌های جدید برآمده از یک پارادایم جدید» به وسیله گو ژئومینگ، رئیس «آکادمی تجارت بین‌المللی و همکاری اقتصادی چین (CAITEC)، که یک موسسه تحقیقاتی چند- رشته‌ای و چند- منظوره علوم اجتماعی و یک نهاد مشورتی تحت نظارت مستقیم وزارت بازرگانی چین است در ۱۵ ژوئیه در یک همایش در شهر چینگدائو، استان شاندونگ در شرق چین در ارائه شد.

در این گزارش آمده است که چین برای پرورش مزیت‌های جدید خود در همکاری و رقابت بین‌المللی در شرایط جدید، در حال‌حاضر تلاش زیادی برای ایجاد یک الگوی توسعه جدید که در آن چرخه داخلی پایه اصلی است و چرخه‌های داخلی و بین‌المللی یکدیگر را تقویت می‌کنند انجام می‌دهد.

گزارش خاطرنشان نمود که شرکت‌های چندملیتی بمثابه نیرویی حیاتی که چرخه‌های داخلی و بین‌المللی چین را به هم متصل می‌کند، از مزایای خود حداکثر استفاده را می‌برند و به یک نیروی محرکه مهم برای شکل‌گیری پارادایم جدید توسعه مبدل می‌شوند.

گزارش هم‌چنین نشان داد که شرکت‌های چندملیتی نقش مثبتی در توسعه صنعت فناوری پیشرفته چین ایفا کرده‌اند، زیرا طی پنج سال گذشته، میزان کل انباشت سرمایه خارجی مورد استفاده صنعت فناوری پیشرفته چین به ۱۴۵٫۶میلیارد دلار رسیده است، که بیش از ۲۰ درصد کل سرمایه خارجی است که عملاً در سراسر کشور بکار گرفته شده است.

در عین‌حال، شرکت‌های چندملیتی نیز سرمایه‌گذاری خود را در چرخه صنعت چین افزایش دادند. میزان سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ثابت در حمل‌و‌نقل، انبارداری و خدمات پستی از ۶۵٫۴۷میلیارد یوان (۱۰٫۱۲میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۵ به ۸۷٫۳ میلیارد یوان در سال ۲۰۱۹، و کل سرمایه‌گذاری طی پنج سال گذشته به ۴۴۰٫۲ میلیارد یوان افزایش یافت، و به توسعه زیرساخت‌ حمل‌و‌نقل و انبارداری چین کمک کرد.

براساس آمار وزارت بازرگانی چین، تا پایان سال ۲۰۱۹، بیش از یک میلیون چندملیتی و بیش از ۴۹۰ شرکت از فهرست ۵۰۰ شرکت جهانی مجله «فورچون» در چین سرمایه‌گذاری کردند.

http://en.people.cn/n3/2021/0719/c90000-9873653.html

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/2p98wjf6