تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: سایت حزب کمونیست سوئد
نویسنده: پانوس الپلیوتیس
۲۴ مارس ۲۰۲۴

سرمایه‌داری اسلحه را در دست قاتلان می‌گذارد!

 

در جهانی که به دو بلوک بزرگ امپریالیستی تقسیم شده است، کشتار مردم بیگناه در مسکو پرسش‌های بسیاری را پیش می‌آورد، که بغیر از قاتلان و کسانی که اسلحه‌ها را در دست آن‌‌ها گذاشتند، هیچ‌کس نمی‌تواند به آن‌ها پاسخ دهد.

داعش فوراً مسئولیت آن‌را بعهده گرفت. به نظر می‌رسد روسیه دخالت آن‌ها را رد می‌کند و می‌گوید برخی از دستگیرشدگان شبیه اعراب نیستند. ایالات متحده بلافاصله گفت که این اقدام کار اوکرائین نیست. روس‌ها می‌گویند اما دستگیر‌شدگان در مسیر رفتن به اوکرائین بودند.

خرابکاری و قتل افراد بیگناه این روزها بسیار رخ می‌دهد . مردم اوکرائین و روسیه هر روز در اوکرائین کشته می‌شوند، مردمی که برادران و خواهران ما هستند. فلسطینی‌ها توسط حکومت جنایتکار اسرائیل قتل‌عام می شوند. زندگی به یک کالای ارزان تبدیل شده است. ارزش زندگی کاهش یافته و هزاران نفر به خاطر منافع انحصارها کشته می‌شوند. تقریباً همه کشورهای سرمایه‌داری متحمل حملات تروریستی شده‌اند.

اهداف اقدامات تروریستی همیشه روشن نیست. گاهی دلایل مذهبی مطرح می‌شوند، دلائلی که بعداً معلوم می‌شود سیاسی می‌باشند. گاهی اوقات ممکن است دلایل نژادپرستانه وجود داشته باشد که در نهایت مبنای اقتصادی نیز دارد. کسانی که اسلحه به دست قاتلان می‌دهند، مقصرند. آن‌ها نام و نشانی دارند. آن‌ها در تمام اشکال آن – نژادپرستی، فاشیسم، آپارتاید، تحریم- به سرمایه‌داری خدمت می‌کنند.

مسئول این سرمایه‌داری است. ما در کشتارگاهی زندگی می‌کنیم که هم جان انسان‌ها و هم وجدان مردم را سلاخی می‌کند. ما سوگوار همه جوانانی هستیم که لذت زندگی و شانس مبارزه برای جهانی بهتر را از دست می‌دهند. ما در کنار عزیزان آن‌ها سوگواریم. کسانی از ما که مستقیماً تحت تأثیر قرار نگرفته‌اند، به دلیل نظام جنایتکاری که در آن زندگی می‌کنیم سوگواریم، اما در عین حال بیش‌تر آگاه می‌شویم که سرمایه‌داری، که همه مصائب روی زمین را ایجاد می‌کند، باید برانداخته شود. سوسیالیسم مطلقاً ضروری است.

https://riktpunkt.nu/2024/03/kapitalismen-satte-vapnen-i-mordarnas-hander/