بخشی از گردان «لیگ جوانان کمونیست» که به وسیله پلیس محاصره شده است.

تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: پیام مردم
۱۰ نوامبر ۲۰۲۱

 

جوانان کمونیست به سرکوب پلیس در گلاسکو پاسخ می‌دهند: ما برای سوسیالیسم می‌جنگیم، پلیس برای انقراض

 

صدها تن از اعضای «لیگ جوانان کمونیست» (YCL) بریتانیا در روز شنبه ۶ نوامبر در گلاسکو تظاهرات کردند و پرچم «سوسیالیسم یا انقراض» را برافراشتند و خواستار پیشنهادات مشخص نشست «کوپ ۲۶» برای کاهش تأثیر تغییرات اقلیمی شدند. در حالی که بسیاری از دیگر فعالان محیط‌ زیست و سازمان‌های جوانان نیز راهپیمایی کردند، پلیس روز شنبه تلاش کرد تا مانع شرکت کادرهای «لیگ جوانان کمونیست» در تظاهرات بشود. بخش‌های مترقی در بریتانیا، از جمله حزب کمونیست بریتانیا و اتحادیه‌های کارگری مختلف، تهاجم پلیس به کادرها را محکوم کردند.

بیست ‌و‌ ششمین «کنفرانس طرف‌های کنوانسیون چهارچوب سازمان ملل متحد پیرامون تغییرات اقلیمی» (کوپ-۲۶) در بستر تغییرات اقلیمی نگران‌کننده و ادامه بحران کووید-۱۹، در ۳۱ اکتبر در گلاسکو، اسکاتلند آغاز شد. بخش‌های مترقی در سراسر جهان از تعهدات مبهم کشورهای عضو «گروه ۲۰» برای کاهش تغییرات اقلیمی در نشست اخیرشان در رم ابراز خشم کرده‌اند. بسیاری از گروه‌های حقوق اقلیمی و گروه‌های جوانان مترقی، ازجمله (COMAC) از بلژیک و جوانان کمونیست پرتغال (PCP)، راهپیمایی‌هایی را در گلاسکو برگزار کردند و خواستار اقدامات مشخص «کوپ ۲۶» شدند. گرتا تونبرگ، کنشگر جوان سوئدی کنفرانس اقلیمی گلاسکو را به مثابه شکستی که «یک نقطه عطف در کارزار سبزنمایی، کارزار روابط عمومی، برای روسای شرکت‌ها و سیاستمداران» است محکوم کرد.

پس از اعتراضات روز شنبه، «لیگ جوانان کمونیست» اعلام کرد: «لیگ جوانان کمونیست تنها گروهی بود که به وسیله پلیس اسکورت می‌شد، آشکار است که لیگ جوانان کمونیست به مثابه یک تهدید معتبر تلقی می‌شد. این تشدید رصد به وسیله پلیس در پی حضور فراموش‌نشدنی لیگ جوانان کمونیست در تظاهرات نمایشگاه اسلحه و در کنگره حزب محافظه‌کار انجام می‌شود. در حالی که ما برای سوسیالیسم می‌جنگیم، پلیس برای انقراض می‌جنگد.»

لیگ جوانان کمونیست افزود: «می‌خواهیم مجدداً تأکید ‌کنیم که ما نه مرعوب و نه متعجب شده‌ایم: زیرا دولت یک‎بار دیگر جوانان کمونیست را یک خطر می‌بینید، آن‌ها شمار زیادی از جوانانی را می‌بینند که فعالانه با سرمایه‌داری مقابله می‌کنند، ما انتظار داریم آن‌ها برای دفاع از ثروت و امتیازات طبقه حاکمی که به آن خدمت می‌کنند هر کاری که بتوانند انجام دهند.»

حزب کمونیست بریتانیا اعلام کردکه «بیش از ۱۵۰ جوان کمونیست که برای “سوسیالیسم یا انقراض” راهپیمایی می کردند، در جریان تظاهرات مورد حمله پلیس قرار گرفتند.»

نمایندگان شرکت‌کننده در ۵۶-مین کنگره حزب کمونیست بریتانیا نیز همبستگی خود را به «لیگ جوانان کمونیست» ارسال نمودند.

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/yp9xmuwa