یک کارگر شهرداری در حال ضدعفونی کردن ایستگاه راه‌آهن لنینگرادسکی در مسکو، ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱

 

تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: تله‌سور
۱۹ اکتبر ۲۰۲۱

مسکو در بحبوحه افزایش موارد کووید-۱۹ محدودیت‌های جدیدی را به اجرا می‌گذارد

 

سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو روز سه‌شنبه از مجموعه‌ای از محدودیت‌های جدید با هدف جلوگیری از شیوع بیش‌تر ویروس کرونا خبر داد.

شهردار در وبلاگ خود نوشت آن بخش از اهالی پایتخت که بیش از ۶۰ سال سن دارند و کسانی که به بیماری‌های مزمن مبتلا هستند در فاصله ۲۵ اکتبر تا ۲۵ فوریه ملزم به انزوای کامل می‌باشند، وی افزود آن‌ها می‌توانند برای پیاده‌روی و ورزش از خانه خارج شوند.

اقدامات فوق شامل سالمندان یا بیماران مزمنی که در عرض شش ماه گذشته به ویروس کرونا مبتلا یا مایه‌کوبی شده‌اند نمی‌شود.

علاوه بر این، شهردار گفت کارفرمایان در مسکو ملزم هستند در فاصله ۲۵ اکتبر تا ۲۵ فوره9 [به مدت چهار ماه] حداقل ۳۰ درصد از کارکنان خود را از راه دور به بکار بگیرند. همه کارکنان بالای ۶۰ سال یا کسانی که به بیماری‌های مزمن مبتلا هستند نیز باید به کار از راه دور منتقل شوند.

این الزام درباره کسانی که مایه‌کوبی شده‌اند، پیش از این به کووید-۱۹ مبتلا شده و بهبود یافته‌اند، و کسانی که در سازمان‌های پزشکی و دفاعی یا برخی صنابع استراتژیک دیگر کار می‌کنند صدق نمی‌کند.

در عین‌حال، ۸۰ درصد از کارکنان شاغل در بخش خدمات ملزم به دریافت حداقل یک نوبت واکسن تا ۱ دسامبر و مایه‌کوبی کامل تا ۱ ژانویه هستند.

***

منبع: تله‌سور
۲۰ اکتبر ۲۰۲۱

 

پوتین برای مهار افزایش موارد کووید-۱۹ مرخصی با حقوق را تصویب کرد

 

روز چهارشنبه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، از پیشنهاد معرفی روزهای مرخصی با حقوق از ۳۰ اکتبر تا ۷ نوامبر برای مهار افزایش عفونت‌های کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن حمایت کرد.

پوتین گفت «اکنون مهار اوج موج جدید همه‌گیری بسیار مهم است»، و اعلام کرد که مقامات منطقه‌ای می‌توانند روزهای تعطیل را زودتر آغاز کنند یا در صورت لزوم آن‌ روزها را تمدید نمایند.

این پیشنهاد روز سه‌شنبه به وسلیه تاتیانا گولیکووا، معاون نخست‌وزیر ارائه شد، وی هشدار داد که اقدامات اپیدمیولوژیک فعلی برای معکوس کردن روند تعداد عفونت‌های روزانه کافی نیست.

به عنوان مثال، طی ۲۴ ساعت گذشته، مرکز نظارت و واکنش رسمی روسیه تعداد ۳۴۰۷۳ مورد جدید کووید-۱۹ را تأیید کرد. این مرکز هم‌چنین اذعان نمود که در سراسر کشور تعداد مرگ‌‌و‌میر به میزان بی‎سابقه ۱۰۲۸ مورد در روز افزایش یافته است.

گولیکووا حتا امکان اعلام ۲۳ اکتبر را به عنوان آغار روزهای مرخصی با حقوق در مناطیق بحرانی مطرح کرد. در حال حاضر، مناطق داری بیش‌ترین میزان ابتلا در قفقاز، تاتارستان، تومسک و کامچاتکا واقع شده‌اند.

پوتین از وزرای خود خواست برای جلوگیری از آنچه که در برخی کشورهای اروپایی رخ داد و بیماران برای ورود به بیمارستان مجبور بودن حتا چندین روز صیر کنند، اقدات لازم را انجام دهند.

وی گفت «آن‌ها را با دستگاه تنفس مصنوعی در آمبولانس‌ها نگه می‌داشتند. برخی از آن‌ها به علت کمبود تخت هرگز وارد بیمارستان نشدند»، وی افزود اوج موج جدید پیامد سطوح پایین مایه‌کوبی است. تا کنون، فقط ۳۲٬۴ درصد جمعیت روسیه طبق جدول توصیه شده بطور کامل مایه‌کوبی شده‌اند.

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/52e4xb2n