تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

 

● «شهروندان چینی به هدف شماره یک آدم‌ربایی گروه‌های تروریستی و شورشی در آفریقا مبدل شده‌اند، و تأسیسات چینی هدف‌های مهم خرابکاری هستند. اما چین هنوز برای استقرار نیروهای برون‌مرزی به سبک تفنگداران آمریکایی آماده نیست. به جای این، پکن برای دفاع از منافع خود در آفریقا به برخی از ددمنش‌ترین مزدوران بین‌المللی متوسل می‌شود. یکی از آن‌ها «گروه خدمات مرزی» (Frontier Services Group) است که مقر آن در هنگ کنگ است و روابط نزدیکی با بزرگ‌ترین مجتمع‌های دولتی چین دارد و رییس آن اریک پرینس، بنیانگذار و مدیرکل پیشین شرکت امنیتی «بلک‌واتر» ایالات متحده است.» («تخیلات درباره چین»، ژاکوبن، هو-فونگ هانگ، ۱۲ اکتبر ۲۰۱۵، تارنگاشت عدالت)
https://tinyurl.com/bcexn28w

● «این شامل حداکثر ۵۰۰۰ پرسنل امنیتی چینی در میدان در ایران برای حراست از پروژه‌های چینی خواهد بود، و پرسنل و مواد اضافی برای حراست از انتقال نهایی عرضه نفت، گاز و پتروشیمی از ایران به چین، در هر جای لازم، از جمله در خلیج فارس وجود خواهد داشت.» («چین و ایران مشارکت استراتژیک را گسترش می‌دهند»، پترولیوم اکونومیست، ۳ سپتامبر ۲۰۱۹)

***

منبع: سایت «گروه خدمات مرزی»
دوم مه ۲۰۲۱

 

«گروه خدمات مرزی» عضو مؤسس اتحاد سرویس امنیتی «انجمن پیمانکاران بین‌المللی چین» شد

 

در ۲۷ آوریل ۲۰۲۱، نخستین «همایش بین‌المللی مهندسی مدیریت خطر» به میزبانی «انجمن پیمانکاران بین‌المللی چین» («چین‌کا») در پکن برگزار شد. بیش از ۳۰۰ نماینده از حدود ۱۰۰ شرکت در این همایش با موضوع «مدیریت خطر برون‌مرزی بنگاه‌ها در عصر همه‌گیری» شرکت کردند. با حضور رهبران وزارت بازرگانی، «ساساک» [سازمان «نظارت و اداره دارایی‌های دولتی»، سازمان دولتی است که زیر مجموعه شورای دولتی جمهوری خلق چین قرار دارد و عهده‌دار مدیریت کلیه شرکت‌های دولتی چینی است- عدالت]، «انجمن پیمانکاران بین‌المللی چین» و بسیاری از شرکت‌های عضو آن، «گروه خدمات مرزی» و شش شرکت خدمات امنیتی برون‌مرزی دیگر، به ابتکار «چین‌کا» مشترکاً «اتحاد سرویس امنیتی برون‌مرزی انجمن پیمانکاران بین‌المللی چین» را تأسیس کردند.

«گروه خدمات مرزی»، به مثابه یک عضو مؤسس «اتحاد»، امنیت برون‌مرزی را به مثابه هسته کسب‌و‌کار خود تلقی می‌کند، به سرمایه‌گذاران بین‌المللی از جمله بنگاه‌‌های ایجاد شده با سرمایه چینی در مناطق پُر خطر خدمات امنیتی جامع، از قبیل مشاوره امنیتی، ارزیابی خطر، مدیریت بحران، آموزش امنیتی، امنیت متحرک و ثابت، دفاع فیزیکی و فنی، انتقال پزشکی – هوایی، نجات اضطراری و غیره ارائه می‌دهد.

مشارکت در ایجاد مشترک «اتحاد سرویس امنیتی انجمن پیمانکاران بین‌المللی چین» به معنی برسمیت شناخته شدن کامل ظرفیت‌های سرویس امنیتی برون‌مرزی «گروه خدمات مرزی» از جانب « انجمن پیمانکاران بین‌المللی چین» و بنگاه‌هایی است که با سرمایه چینی تأسیس شده‌اند، و دستاوردها و جایگاه «گروه خدمات مرزی» را در عرصه راه‌حل‌های امنیتی یکپارچه برون‌مرزی برجسته می‌سازد. «گروه خدمات مرزی» با دیگر اعضای «اتحاد» همکاری و هماهنگی خواهد کرد و به گسترش مزیت‌های خود در زمینه‌های بین‌المللی‌سازی، تخصصی‌سازی، استاندارد‌سازی و محلی‌سازی ادامه خواهد داد. «گروه خدمات مرزی»» به بنگاه‌ها در مناطق پُرخطر خدمات یکپارچه، آنلاین و آفلاین، استاندارد و سفارشی ارائه خواهد نمود، و به آن‌ها برای بهبود بیش‌تر ظرفیت‌هایشان برای جلوگیری و کنترل خطرات امنیتی کمک خواهد کرد.

http://www.fsgroup.com/en/news/show-619.html

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/36spjt2n