معاون رئیس جمهوری آمریکا در گفتگو با مقامات اقلیم کردستان حمله سپاه را محکوم کرد

 

سایت مرکزی حزب دمکرات کردستان ایران

۲۴ خرداد ۱۳۹۴

دیدارهای مصطفی هجری با اعضا کنگره و سناتورهای آمریکا ادامه دارد

 

دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران، در ادامه دیدارهای خود در آمریکا، با یکی از اعضا کنگره آمریکا پاول کوک و سناتور ادوراد مارکی دیدار کرد.

به گزارش وب‌سایت کوردستان میدیا، روز پنج‌شنبه مورخه بیست و یکم خردادماه ۹۴، دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران با یکی از اعضا کنگره کوک و سناتور مارکی دیدار و تحولات اخیر خاورمیانه را از دیدگاه حزب دمکرات برای دو طرف مورد بحث قرار داد.

مصطفی هجری در این دیدار، درباره وضعیت کنونی کردستان ایران گفت: این یک واقعیت است که حزب دمکرات کردستان ایران مخالف جنگ یا هر نوع خشونت است و ما تمامی روش‌ها برای حل آشتیخواهانه مشکلاتمان با ایران را آزموده‌ایم و در همین رابطه هم بیشترین قربانی و هزینه را متقبل شدیم.

هجری به تاریخ مبارزه و مقاومت ملت کُرد در کردستان ایران اشاره کرد و گفت: ما همانند ملت کُرد و همچون یک حزب سیاسی، سیاست‌هایمان تنها بر اساس باور و اعتماد توده‌های مردم کردستان بوده و رضایت و عدم آن از سوی هیچ جریانی نمی‌تواند سبب شود که ما سیاسیت خود را تغییر یا از سیاستی که خودمان آن را انتخاب نموده‌ایم عقب نشینی کنیم.
دبیر کل حزب افزود: اعتماد و منافع عمومی مردم کردستان، از اصلی‌ترین شاخصه‌های بنیادی حزب دمکرات کردستان ایران است.

دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران در ادامه سخنان خود بر استمرار مبارزه‌ی پیش رو تا زمان دستیابی به اهداف کلی حزب تاکید کرده و افزود: ایرانی دمکراتیک و فدرال حق مسلم ما بوده تا بتوانیم بر شیوه‌ی مدیریت خود دخالت داشته و در معادلات سیاسی کشور خود سهیم باشیم.

مصطفی هجری در ادامه مباحث خود گفت: برای رسیدن به دمکراسی در هر جای دنیا به ویژه در کشوری همانند ایران که سرکوب کردن و فشار و ستم به همه شیوه‌های موجود در اوج قرار دارد، به همکاری دنیای خارج نیاز داریم.

دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران ضمن اشاره به برنامه سیاسی که حزب دمکرات کردستان ایران برای آینده ایران و کردستان پیش رو گرفته است گفت: آینده‌ای که ما در نظر داریم نه تنها در جهت منافع ملیت‌های ایران است بلکه به طور کلی با منافع آمریکا و متحدانش در خاورمیانه هم سو است.

سپس مصطفی هجری عنوان نمود: تا زمانی که حکومت رژیم اسلامی ایران استمرار داشته باشد، خاورمیانه، روی آرامش را به خود نخواهد دید و جنگ در آن ادامه خواهد داشت.

هجری در ادامه گفت: منافع رژیم ایران در این است که تنش و جنگ مابین سنی و شیعه را گسترش دهد و در منطقه درگیری بوجود آورد، به همین دلیل به اعتقاد ما جنگ داعش در عراق بیشتر از هر چیزی با ایران در ارتباط است و تمامی تلاش‌های آمریکا و متحدانش بر علیه داعش به دلیل دخالت رژیم ایران در منطقه بی تاثیر و به شکست منجر می‌شود.

مصطفی هجری در مباحث بعدی، به مذاکرات هسته‌ای رژیم ایران و کشورهای 1+5 اشاره کرد و گفت: پیشگیری از ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای یقینا کاری سودمند برای منطقه بوده، اما گمان داریم که این توافقات ما را به اهدافمان برساند.

هجری دلیل این رویکرد را به حقیقت سیاست ایران مرتبط دانسته که در رابطه با حل مشکلات هسته‌ای حاضر به گفتگو نشده و در نهایت اهداف هسته‌ای خود که دستیابی به سلاح اتمی است را استمرار خواهد بخشید.

دو طرف میزبان این نشست‌ها، سفر دبیر کل حزب دمکرات به ایالات متحده آمریکا در این وضعیت را مهم تلقی کرده و پژواک خواسته‌های ملت کُرد در این وضعیت و در بخش‌های مختلف واشنگتن را حائز اهمیت و ضروری اعلام کردند.

همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر اداره اوباما در حال توافق با ایران است، خیلی اهمیت دارد که آمریکا به کسانی که می‌توانند اظهارات مختلفی ارائه دهند، گوش فرا دهد.

در این دیدار دو طرف میزبان پشتیبانی خود را جهت همکاری با کُرد در کردستان ایران اعلام کرده و گفتند که این واقعیتی است که ملت کُرد و دیگر ملیت‌های تحت ستم در ایران به کمک و همکاری نیاز دارند تا به اهدافشان برسند.

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/4krnxvc6