عدالت: پیام به واکسن‌ستیزان بر روی نعش‌کش یک مرده شوی خانه در شارلوت، ایالت کارولینای شمالی آمریکا: «واکسن نزنید!»

تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: روسیه امروز
۱۹ نوامبر ۲۰۲۱

 

پیش‌بینی اوربان برای مخالفان واکسن «مایه‌کوبی یا مرگ» است

 

ویکتور اوربان نخست‌وزیر مجارستان گفت که مایه‌کوبی همه شهروندان مجارستانی در برابر کووید-۱۹ اجتناب‌ناپذیر است و بیان کرد که حتا تندروترین ضد واکسن‌ها نیز در نهایت با انتخاب بین مردن با ویروس یا مایه‌کوبی رو‌به‌رو خواهند شد.

رهبر مجارستان روز جمعه در رادیو «کوثوت» (Kossuth) از کسانی که تمایلی به واکسینه‌شدن علیه ویروس کرونا ندارند انتقاد کرد و آن‌ها را تهدیدی «نه تنها برای خود بلکه برای دیگران» نامید

«در پایان، همه باید واکسینه شوند. حتا مخالفان واکسن هم متوجه خواهند شد که یا واکسینه می‌شوند یا می‌میرند. بنابراین، من از همه می‌خواهم که از این فرصت استفاده کنند.»

اوربان با بیان این‌که این کشور عضو اتحادیه اروپا در حال‌حاضر موج چهارم ویروس کرونا را تجربه می‌کند، مسئولیت این وضعیت را به گردن کسانی انداخت که واکسینه نشده‌اند. نخست‌وزیر گفت: «اگر همه مایه‌کوبی می‌شدند، موج چهارم وجود نمی‌نداشت یا فقط موج کوچکی می‌بود.»

اوربان علاوه بر ترغیب افراد واکسینه نشده به مایه‌کوبی، گفت که در سه نوبت علیه ویروس کرونا مایه‌کوبی شده است.

وی گفت: «تنها چیزی که از ما در برابر ویروس محافظت می‌کند واکسن است. و اکنون نیز شاهد هستیم که کارشناسان به اتفاق آراءمی‌گویند چهار تا شش ماه پس از نوبت دوم مایه‌کوبی، اثربخشی واکسن کاهش می‌یابد. در نتیجه، نوبت سوم مایه‌کوبی قابل توجیه است.»

مجارستان اقدامات جدید ضد کووید را اعلام کرده است، گرچه این اقدامات تا حدودی کم‌تر از اقدامات سختگیرانه‌ای که «اتاق پزشکی» این کشور در روز چهارشنبه پیشنهاد. این نهاد پزشکی خواستار ممنوعیت کامل مراسم جمعی شد و پیشنهاد کرد ورود به رستوران‌ها، سینماها و سایر اماکن سرپوشیده مشروط به داشتن گواهی مایه‌کوبی علیه ویروس کرونا باشد. در عوض، بوداپست از روز شنبه استفاده از ماسک اجباری را برای اکثر محیط‌های سرپوشیده و هم‌چنین اجباری کردن واکسن تقویتی برای همه کارکنان پزشکی را در نظر گرفت.

در کشور ۱۰ میلیونی مجارستان، تعداد مبتلایان به کووید¬-۱۹ حدود یک میلیون است. روز جمعه با ۱۱۳۰۰ مورد ابتلا، رکورد جدیدی از ابتلای روزانه ثبت شد. در طول همه‌گیری در مجارستان بیش از ۳۲۷۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/ycb528at