تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شین‌هوا
۲۹ ژوئیه ۲۰۲۲

 

شی می‌گوید مارکسیسم در قرن بیست‌و‌یکم سرزندگی تازه‌ای را نشان می‌دهد

 

پکن، ۲۸ ژوئیه (شین‌هوا) – شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین روز پنج‌شنبه گفت که مارکسیسم در قرن بیست‌و‌یکم سرزندگی تازه‌ای را از خود نشان داده است و از همه احزاب سیاسی مارکسیست خواست این تئوری را با شرایط ملی و زمانی مرتبط‌تر کنند.

شی این نظرات را در پیام تبریک به «همایش حزب کمونیست چین و احزاب سیاسی مارکسیست جهان» در پکن اظهار نمود.

شی، دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، گفت مارکسیسم یک تئوری باز و در حال توسعه است. مارکسیسم تنها زمانی که با شرایط ویژه هر کشور سازگار باشد می‌تواند در یک کشور ریشه بدواند، و تنها هنگامی که با زمان حرکت کند می‌تواند سرشار از سرزندگی باشد.

او گفت مارکسیسم در قرن بیست‌و‌یکم در نتیجه کاوش‌های سخت و تلاش‌های هماهنگ احزاب سیاسی مارکسیست همه کشورها، افق‌های جدیدی را گشوده و به طور فزاینده‌ای سرزندگی تازه‌ای را از خود نشان می‌دهد.

شی گفت حزب کمونیست چین اصول اساسی مارکسیسم را با شرایط ویژه چین و فرهنگ سنتی چینی بخوبی ادغام کرده است، مارکسیسم را با بستر و زمان چین انطباق داده است، و بی‌وقفه در مسیر سوسیالیسم با ویژگی‌های چینی پیش می‌رود.

او خاطرنشان کرد که تغییرات ژرفی که طی یک قرن دیده نشده است به سرعت در سراسر جهان در حال وقوع است و بشریت دوباره بر سر یک دو راهی در تاریخ قرار دارد.

شی گفت این مسئولیت مشترک احزاب سیاسی مارکسیست است که، برای روشن کردن راه پیش رو با نور حقیقت، مارکسیسم را با شرایط ملی و زمانی مرتبط‌تر کنند.

شی گفت که حزب کمونیست چین آماده است تبادل‌نظر و گفت‌و‌گو با احزاب سیاسی مارکسیست در سایر کشورها را تقویت کند، تا آن‌هاشرایط ملی خود و روند زمان را در نظر داشته باشند و به غنی‌سازی و توسعه مارکسیسم ادامه دهند تا مارکسیسم در روند ساختن مشترک جامعه‌ای با آینده‌ مشترک برای بشریت، قدرت بیش‌تر حقیقت را به نمایش بگذارد.

این همایش با میزبانی بخش بین‌الملل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین برگزار شد. بیش از ۳۰۰ نماینده از بیش از ۱۰۰ حزب و سازمان‌ سیاسی چپگرا، مارکسیست از بیش از ۷۰ کشور به طور مجازی در این همایش شرکت کردند.

نگوین فو ترونگ، دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست ویتنام؛ میگوئل دیاز-کانل دبیر اول کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا و رئیس‌جمهور کوبا؛ و گنادی زیوگانف، رئیس کمیته مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه، به همایش تیربک گفتند.

https://english.news.cn/20220729/05e10f832b4b4d53a63627be96073eb9/c.html

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/yftkt2nw