تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: «نقطه مرجع» (riktpunkt)، سایت حزب کمونیست سوئد
۲۴ مه ۲۰۲۴

کمونیست‌های سوریه روز کارگر را در اسکیلستونا جشن گرفتند

 

جمعه گذشته، اعضای حزب کمونیست سوریه (بکداش) تعطیلی جنبش جهانی کارگری را با یک مهمانی بزرگ در اسکیلستونا جشن گرفتند، حزب کمونیست سوئد نیز برای شرکت در آن برنامه دعوت شده بود.

با توجه به این‌که جشن مرسوم اول ماه مه با جشن عید پاک ارتدوکس شرقی سوریه مصادف بود، رفقای سوری به جای آن روز، جشن خود را در این جمعه برگزار کردند. اعضا و هواداران و اعضای خانواده‌های آن‌ها در این مهمانی شرکت کردند.

کارل گونارسون، دبیر بین‌الملل حزب، در این مراسم به نمایندگی از حزب کمونیست سوئد سخنرانی کرد، و در آن از رفقای سوری به خاطر حمایت بزرگ‌شان در طول مبارزات انتخاباتی اتحادیه اروپا تشکر کرد. علاوه بر این، کارل گونارسون مواضع حزب کمونیست سوئد را درباره اتحادیه اروپا- اتحادیه امپریالیستی که نمی‌تواند اصلاح شود یا در خدمت مردم قرار گیرد- و اهمیت استفاده از مبارزات انتخاباتی جاری برای تبلیغ سیاست‌های سوئد، بالا بردن آگاهی طبقاتی کارگران سوئد و تقوبت حزب، توضیح داد.

کارل گونارسون در گفتگو با ما , درباره استقبال خوب رفقای سوری و گفتگوهای پربار، هم با رفقای حزب کمونیست سوریه و هم با هواداران آن، و هم‌چنین با دیگر شرکت‌کنندگان در جشن صحبت کرد.

https://riktpunkt.nu/2024/05/syriska-kommunister-firar-arbetarnas-dag-i-eskilstuna/