دولت بهار

۱ آبان ۱۴۰۰

 

یادداشت علی اکبر جوانفکر/ خوش خدمتی‌های بی‌حاصل!

 

ورود بدون مقدمه و ناشیانه مجری برنامه دستخط به موضوع سفر غرورآفرین دکتر احمدی‌نژاد به امارات، نشان می‌دهد که او هنوز نیاموخته است در اینگونه موارد آب را باید جایی بریزد که می‌سوزد والا نه فقط سوزش برطرف نخواهد شد بلکه ممکن است به یک زخم ناسور و کشنده تبدیل شود.

دولت بهار/ علی اکبر جوانفکر: آقای پیمان جبلی رئیس جدید سازمان صدا و سیما وعده داده بود که این سازمان را به رسانه کسانی تبدیل خواهد کرد که صدایشان به جایی نمی‌رسد.

رنجبران بخوانید «نابرده رنج»، مجری برنامه دستخط روز جمعه ۳۰ مهرماه در آخرین برنامه خود، پس از تمجید بخوانید «انجام وظیفه»، نسبت به علی لاریجانی، از وی به عنوان یک «سیاستمدار عاقل!» یاد کرد ‌و از دکتر احمدی‌نژاد نیز به عنوان سیاستمداری ناپخته و مسئول بروز حوادث ۸۸ که او آن را فتنه عظیم خواند، نام برد!

این مجری صدا و سیما پس از ده سال خوش خدمتی به جریان فاسد امنیتی، هنوز به این حقیقت واقف نشده است که تداوم روندهای گذشته، نه فقط آن‌ها را به اهداف از پیش طراحی شده شان نخواهد رساند، بلکه برخلاف انتظار آن‌ها، ارزش‌های وجودی دکتر احمدی‌نژاد را برجسته‌تر و جذاب‌تر از قبل کرده و خواهد کرد.

وی هم‌چنین با اشاره به سفر رئیس‌جمهور اسبق به امارات برای بازدید از اکسپوی ۲۰۲۰ گفت: «طرف هشت سال رئیس‌جمهور بوده و الان سفر خارج از کشور می‌رود و کارهایی می‌کند که آدم فقط به خدا پناه می برد!»

ورود بدون مقدمه و ناشیانه مجری برنامه دستخط به موضوع سفر غرورآفرین دکتر احمدی‌نژاد به امارات، نشان می‌دهد که او هنوز نیاموخته است در اینگونه موارد آب را باید جایی بریزد که می‌سوزد والا نه فقط سوزش برطرف نخواهد شد بلکه ممکن است به یک زخم ناسور و کشنده تبدیل شود.

واکنش وی در برابر استقبال مردم ملل مختلف از خادم ملت ایران در نمایشگاه جهانی اکسپو، بیانگر آن است که جریان غاصب و تمامیت‌خواه تا چه اندازه از آشفتگی و سردرگمی رنج می برد!

شیطان و اذناب او در داخل و خارج از ایران که تمامی تلاش‌های خود را در یک دهه اخیر علیه دکتر احمدی‌نژاد، نقش بر آب دیده‌اند، طی یک هفته گذشته از هر رفتار خباثت‌آمیزی برای تخریب وجهه خادم ملت ایران فروگذار نکرده‌اند.

***

دولت بهار

۲۸ مهر ۱۴۰۰

 

آیا احمدی‌نژاد دنبال دیده شدن است؟!/ جوانفکر: آب در هاون می‌کوبید!

 

در دو صحنه داخلی و خارجی، اثبات شد که آنها از این مسیر راه به جایی نبرده اند. انتخابات ریاست جمهوری اخیر که با کمترین مشارکت مردم در طول سالهای پس از انقلاب و بیشترین آراء باطله همراه بود و همچنین اقبال زنان و مردان و بالاخص جوانان از ملل مختلف به دکتر احمدی نژاد در اکسپوی امارات، آب پاکی را روی دست خناسان و بدطینتان ریخت و به آنها یادآور شد که فقط آب در هاون کوبیده اند.

دولت بهار/ علی اکبر جوانفکر: رسانه های سرسپرده به جریان های طالب قدرت از هر دو جناح سیاسی، مدعی هستند که دکتر احمدی نژاد و یارانش برای دیده شدن تلاش می کنند.

چند نکته از این ماجرا:
الف: قران کریم بر دیدن و شنیدن تاکید بسیار کرده است و حتی به خاطر “ندیدن و نشنیدن”، انسان‌ها مورد سوال و ملامت قرار می گیرند.

اگر کسی دیده و شنیده می‌شود معنایش این است که او دارای ایده‌های نو و درخور توجه است که مردم به سخنانش گوش فرامی دهند و برای بهره‌مند شدن از نظراتش، به او نزدیک می‌شوند تا هم او را ببینند و هم با دیدگاه‌ها و افکارش آشنا شوند.

بر این اساس می‌توان گفت که اهل تفکر، تامل، تدبر و صاحبنظران و ایده‌پردازان، کسانی هستند که به طور طبیعی دیده و شنیده می‌شوند و هیچکس حق ندارد از این امر ممانعت به عمل آورد.

پرواضح است که تلاش برای “دیده شدن و شنیده شدن”، جرم نیست بلکه هرگونه تلاشی در جهت ممانعت از آن، جرم و اقدامی در ضدیت با حق و مخالفت با دین مبین اسلام و ایستادگی در برابر اراده و خواست عمومی یک ملت یا یک جامعه انسانی محسوب می‌شود.

ب: در ارتباط با ادعای تمامیت خواهان دایر بر تلاش دکتر احمدی نژاد برای دیده شدن لازم است به چند نکته اشاره کنم:

۱- کسی که دارای کارنامه درخشان عملکردی از سال‌های مدید خدمت به مردم و اعتلای کشور است و سوابق روشنی از حق‌گرایی و سر دست گرفتن ارزش‌ها و آرمان‌های بلند انسانی در سطح جهان دارد و در چشم و دل مردم اقصی نقاط عالم شیرین آمده و مورد محبت آنان است، به طور طبیعی دیده و شنیده می شود.

۲- دکتر احمدی‌نژاد هیچ رسانه‌ای جز یک کانال تلگرامی در اختیار ندارد و از داشتن هرگونه رسانه دیگری محروم شده است. هشت سال است که رسانه‌های مکتوب و مجازی وابسته به هردو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب و بالاخص صدا و سیما با ناجوانمردانه‌ترین ترفندها و روش‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای، کوشیده‌اند تا به صورت سازمان یافته، وجهه خادم ملت ایران را مشوه ساخته و او را تخریب نمایند، بنابراین همه تلاش‌ها نه در جهت دیده و شنیده شدن ایشان بلکه در جهت سانسور و به فراموشی سپرده شدن و همچنین آسیب‌زدن به اعتبار و منزلت ایشان متمرکز بوده است.

۳- مردم ایران سال‌هاست که در حال تحمل شرایط بسیار سخت و دشوار ناشی از تصمیمات غلط و پرهزینه و ناکارامدی مسئولان نالایق هستند. دکتر احمدی‌نژاد تنها شخصیتی است که همواره ایده‌های نو و راهگشای خود را برای نجات انقلاب و مردم و برون رفت از وضع موجود، روی میز گذاشته است، اما دست‌های پیدا و پنهان عوامل داخلی بیگانه، مستمرا مانع از عمل به این مهم شده است.

۴- ده سال است که جریان فاسد امنیتی، تمام تلاش خود را به کار بسته است تا به هر شکل ممکن برای دکتر احمدی‌نژاد و یاران و همکاران نزدیکش مشکل آفرینی کند و روحیه و مقاومت آن‌ها را در دفاع از انقلاب و آرمان‌ها و منافع کشور و ملت ایران درهم بشکند. اتهام زنی‌های شرم‌آور و محکومیت‌های قضایی ظالمانه، محدودیت‌های فراوان سیاسی و رسانه‌ای همراه با اتهام زنی عناصر معلوم الحال و تحت الحمایه، از جمله این تلاش ها بوده است.

۵- با این همه، در دو صحنه داخلی و خارجی، اثبات شد که آن‌‍ها از این مسیر راه به جایی نبرده‌اند. انتخابات ریاست جمهوری اخیر که با کم‌ترین مشارکت مردم در طول سالهای پس از انقلاب و بیشترین آراء باطله همراه بود و همچنین اقبال زنان و مردان و بالاخص جوانان از ملل مختلف به دکتر احمدی‌نژاد در اکسپوی امارات، آب پاکی را روی دست خناسان و بدطینتان ریخت و به آن‌ها یادآور شد که فقط آب در هاون کوبیده‌اند.

***

دولت بهار

۲۷ مهر ۱۴۰۰

 

یادداشت جوانفکر در پاسخ به شیطنت رسانه‌ای پیرامون سفر دکتر احمدی نژاد به اکسپو ۲۰۲۰ دبی/ خودزنی تا کجا!؟

 

جهت استحضار مردم شریف، با صفا و صادق و صمیمی ایران باید عرض کنم که سفر کوتاه دکتر احمدی‌نژاد به امارات برای بازدید از اکسپو و ابلاغ پیام صلح و دوستی و مودت میان ملت ایران با سایر ملت‌ها با موفقیت تمام به انجام رسید و تمامی جو سازی های سیاسی و رسانه ای مترتب بر این سفر برامده از حسادت و بخل و بد طینتی کسانی است که برای آرام کردن درون شیطان‌زده خویش، چاره‌ای جز جویدن زنجیر، پیش روی خود نمی‌یابند.

دولت بهار/ علی اکبر جوانفکر: ملت ایران از ظرفیت‌ها و داشته‌های فراوان و ارزشمندی برخوردار است که صیانت از آن‌ها، یک ضرورت قطعی و وظیفه‌ای ملی، دینی و انسانی است و هرگونه تلاشی در جهت آسیب‌زدن به آن‌ها، خیانتی آشکار و نابخشودنی محسوب می‌شود.

دکتر محمود احمدی‌نژاد از جمله شخصیت‌های استثنایی تاریخ معاصر ایران است که در هشت سال ریاست جمهوری خود، موفق شد نه فقط در داخل کشور منشاء خدمات بزرگ و ماندگار برای ملت ایران شود، بلکه با سخنان و مواضعی حکیمانه و رویکردی مبتنی بر پیگیری آرمان‌های الهی و انسانی و در راس آن‌ها آزادیخواهی و عدالت گرایی و حق‌طلبی در سطح جهان، توانسته است در کانون توجه و محبت ملت ها قرار گیرد.

چنین شخصیتی یک سرمایه بی‌بدیل معنوی برای هر ملتی بویژه ملت ایران است، زیرا به تجربه اثبات شده است که او می‌تواند به مدد درک و فهم صحیح و عمیق خود از پدیده‌ها، نه فقط گره‌های کور ناشی از ناکارامدی دولت‌ها و دولتمردان نالایق ایرانی را باز کند، بلکه قادر است تهدیدهای خسارت بار را به فرصت‌های بالنده مبدل سازد و بارهای سنگین بسیاری را که موجب به ستوه آمدن ملت ایران شده است ، به سرپنجه تدبیر و خرد خدادادی اش از دوش مردم بردارد.

هشت سال است که جماعتی تمامیت خواه با استفاده از انواع ترفندهای غیر انسانی، ملت ایران را از تداوم ثمرات شگرف ناشی از حضور دکتر احمدی‌نژاد در اداره امور کشور محروم ساخته و به زعم خود کوشیده است تا از رهگذر برخوردهای بی‌منطق و تشدید فشارهای سیاسی، قضایی و تبلیغات رسانه‌ای، او را منزوی سازد و با رد صلاحیت‌های مکرر و البته غیرقابل توجیه، به اصطلاح مانع از دیده‌شدن وی گردد!

کارهای عبث و تاسف بار صورت گرفته، جز انباشت خسارت برای ملت ایران، حاصلی در بر نداشته است و انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران نیز اثبات کرد که تلاش‌های صورت گرفته علیه او بی‌ثمر بوده و او هر روز بیش از گذشته در چشم مردم شیرین آمده و در دل آن‌ها نیز محبوبیت یافته است.

بازدید دکتر احمدی‌نژاد از نمایشگاه بین المللی “اکسپو” در شهر دوبی امارات و استقبال پرشور مردم از کشورهای مختلف جهان برای دیدار از نزدیک با ایشان و گرفتن عکس و فیلم یادگاری با خادم ملت ایران، آب پاکی را روی دست کسانی ریخت که تصور می کردند در هشت سال گذشته با روش های غیرانسانی خود، موفق شده اند او را از یاد ملت ها و جوامع انسانی ببرند و به تاریخ بسپارند!

انتظار می‌رفت دستگاه دیپلماسی ایران در امارات، فرصت حضور دکتر احمدی‌نژاد در دوبی را غنیمت بشمارد و از آن در جهت بسط روابط فیمابین و تحکیم پیوندها با آن کشور بهره ببرد و ارتباطات انسانی خادم ملت ایران با نمایندگان سایر ملت‌های حاضر در اکسپو را تقویت نماید، اما نه فقط چنین نشد، بلکه از هرگونه کارشکنی در موضوع سفر ایشان به دوبی نیز اجتناب نورزیدند.

اینگونه رفتارهای آسیب زننده به منافع کشور و ملت ایران و خدمت به دشمنان، با هیچ منطقی قابل توجیه نیست و یقینا به حساب عناصر موثر در اتخاذ چنین تصمیماتی رسیدگی خواهد شد.

دکتر احمدی نژاد در پایان سفر خود به امارات که از قبل نیز مدت آن پنج روز اعلام شده بود، به ایران بازگشت اما همان کسانی که شایعات بی پایه و اساسی را در داخل ایران علیه ایشان و در جهت تخریب اهداف سفر مطرح کرده بودند، این بار مدعی شده اند که دولت امارات دکتر احمدی نژاد را دیپورت کرده است!

این ادعا از دو حالت خارج نیست. یا صحت دارد و یا کذب محض است. با پذیرش این فرض محال که ادعای مطرح شده از سوی رسانه‌های مدعی انقلابی‌گری دایر بر دیپورت دکتر احمدی‌نژاد از امارات صحت داشته باشد، آیا آن‌ها نباید از این امر که کشور کوچکی مانند امارات، رئیس‌جمهور اسبق کشور را با وجود برخورداری از پایگاه بزرگ مردمی، بی‌دلیل اخراج کرده باشد، ناراحت و عصبانی باشند؟ به جز دشمنان ملت ایران و خائنین به وطن، چه کسانی از این خبر خوشحال خواهند شد؟ چرا برخی رسانه‌ها این ادعا را با آب و تاب بسیار بازتاب داده‌اند و از آن ابراز مسرت می کنند؟ آیا چنین رویکردی به معنای سقوط اخلاقی و دست شستن از ارزش‌های انسانی نیست؟ حالت دوم این است که یک خبر جعلی و ساختگی را منتشر کرده‌اند که در این حالت، به سازندگان و ناشران آن، چه نسبتی جز خیانت و دنائت و لودگی می‌توان داد؟

جهت استحضار مردم شریف، با صفا و صادق و صمیمی ایران باید عرض کنم که سفر کوتاه دکتر احمدی‌نژاد به امارات برای بازدید از اکسپو و ابلاغ پیام صلح و دوستی و مودت میان ملت ایران با سایر ملت‌ها با موفقیت تمام به انجام رسید و تمامی جو سازی‌های سیاسی و رسانه‌ای مترتب بر این سفر برآمده از حسادت و بخل و بد طینتی کسانی است که برای آرام کردن درون شیطان‌زده خویش، چاره‌ای جز جویدن زنجیر، پیش روی خود نمی‌یابند.

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/x4b97ty