تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: الاخبار (لبنان)
نویسنده: اسعد ابوخلیل
دوشنبه، ۱۰ ژوئن ۲۰۲۴

استفاده اسرائیل از اسکله ساخت آمریکا در غزه و کامیون‌های کمک در حمله به نصیرات

 

ده‌ها نفر از مردم ما در نصیرات جان باختند. روزنامه‌های غربی عادت کرده‌اند قربانیان ما را ده‌ها تن بشمارند. تعداد قربانیان غربی یا سفیدپوست ده‌ها تن گزارش نمی‌شوند. مردم ما برخلاف «قربانیان» اسرائیلی بدون نام و بدون عکس جان باختند. حتی زمانی که سربازان دشمن کشته می‌شوند، رسانه‌های غربی به سرعت عکس‌های خردسالی و طفولیت آن‌ها را بیرون می‌آورند تا به ما برچسب قاتل کودک بزنند.

ما نمی‌توانیم قربانی باشیم و اسرائیلی‌ها، حتی اگر مرتکب یک عمل نسل‌کشی شوند، نمی‌توانند قربانی نباشند. موضوع جدید این است که رسانه‌های عربی اکنون مضامین و ارزش‌های رسانه‌های نژادپرست صهیونیستی غربی را مخابره می‌کنند.

اعراب مسؤول امور رسانه‌ای عربستان و امارات، یا نمی‌دانند که خود را بدنام می‌کنند، یا می‌دانند و اهمیت نمی‌دهند. رسانه‌های منبع گزارش‌های آن‌ها، هر چقدر هم که آن‌ها گفته‌های صهیونیست‌ها را تکرار کنند، به تک تک آن‌ها با دیده تحقیر نگاه می‌کنند. در غرب، آن‌ها برای جشن «آزادی قربانیان» توسط اسرائیل بطری‌های شامپاین را باز کردند. سه نفر از آن‌ها مشاغل نظامی یا امنیتی داشتند (نفر چهارم به ناچار در ذخیره بود). روزنامه‌های النهار، اسکای نیوز، ال‌بی‌سی [رادیو-تلویزیون لبنان] و العربیه در این جشن شرکت کردند و به قتل‌عام نصیرات به گونه‌ای پرداختند که گویی روند آزادسازی جراحی بوده است.

این ممکن است اغراق‌آمیز به نظر برسد، اما «فاکس نیوز» آنچه را که در نصیرات اتفاق افتاد به عنوان یک «عمل جراحی» توصیف کرد. خانواده‌ها برای قربانیان غزه عزاداری می‌کنند، و پایتخت‌های غربی به تبادل تبریک می‌پردازند و درباره شادی گسترش یافته بیانیه‌های رسمی صادر می‌کنند. اما اسرائیل طبق معمول در این جنگ واقعیت نظامی خود را نشان داد: درمانده، ضعیف و در هر قدم نظامی نیازمند کمک آمریکا، انگلیس و سایر کشورها. ما اعراب زمانی که در مورد این اسکه آمریکا گیج شده بودیم، از عقده تئوری توطئه رنج نمی‌بردیم.

آمریکا کدام زمان یک دلار برای کمک به مردم ما هزینه کرده است؟ اسکله آبی فقط یک عنصر از جنگ نسل‌کشانه بود. مهاجمان با کامیون‌های کمک رسانی به مرکز غزه نفوذ کردند، همانطور که آمریکا در کارزار‌های واکسیناسیون ساختگی به اطراف اسلام آباد نفوذ کرد تا «دی.ان.ای» اسامه بن لادن را به دست آورد. ما (حتی مایی که در غرب زندگی می‌کنیم) آنطور که در این جنگ از غرب دور شده‌ایم، از آن دور نشده بودیم.

https://tinyurl.com/2drp62sm