تارنگاشت عدالت – دورۀ سوم

منبع: شبکه همبستگی (SolidNet)
۴ اوت ۲۰۲۲

توضیح عدالت: پیش از این، در روز ۱۵ مرداد ۱۴۰۱، ترجمه‌ای از این مطلب بوسیله آقای مسعود امیدی با استفاده از سایت حزب کمونیست فدراسیون روسیه در «اخبار روز» منتشر شد.

مرگ بر امپریالیسم آمریکا! زنده باد همبستگی کارگران و یک جهان چندقطبی!
بیانیه شرکت‌کنندگان در راه‌پیمایی در مقابل سفارت ایالات متحده در مسکو

 

در ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۲، مسکویی‌ها و ساکنان منطقه مسکو در مقابل سفارت ایالات متحده در مسکو تجمع کردند تا در حمایت از غیرنظامی‌ کردن و نازی‌زدایی اوکرایین و هم‌چنین در اعتراض به سیاست تهاجمی ایالات متحده آمریکا و اقمار آن علیه روسیه، با نمایندگان کمونیست ملاقات کنند.

بخش دوم قرن بیستم و آغاز قرن بیست‌و‌یکم با توسعه‌طلبی لجام‌گسیخته آمریکا همراه با، سیاست برانگیختن جنگ‌های محلی، الهام بخشیدن به «انقلاب‌های رنگی»، استثمار لجام‌گسیخته مردم و منابع آن‌ها مشخص می‌شد.

پس از ویرانی خیانتکارانه اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، مدت زمانی است که، سلطه یکپارچه الیگارشی جهانی که از طریق سیاست ایالات متحده اعمال می‌شود بر بشریت اعمال شده است.

وقایع اوکرایین ماهیت مخرب سیاست امپریالیستی را که قدرت‌های بزرگ در قبال کشورها و خلق‌های وابسته دنبال می‌کنند به وضوح نشان داده است.

در طول سال‌های پس از فروپاشی شوروی، اوکرایین به طور هدفمند به مدار نفوذ جمعی غرب کشیده شد، در حالی که مقامات روسی با چانه‌زدن با اوکرایین بر سر قیمت گاز در تلاش برای مذاکره با الیگارش‌های اوکراینی وقت خود را تلف می‌کردند.

این خط به ویژه پس از کودتای ۲۰۱۴، زمانی که عناصر نازی-باندرا آشکارا در کی‌یف به قدرت رسیدند، مهک شد.

در همه سال‌های بعد از آن، غرب فعالانه فاشیسم رژیم سیاسی اوکرایین را ارتقاء داد، و سیل پول و سلاح را به کشور روان کرد. هم‌زمان با افزایش شدید تبلیغات روس‌هراسی و شوروی ستیزی، اقدامات نظامی وحشیانه جلادان کی‌یف علیه جمهوری خلق دونیتسک و لوگانسک براه افتاد.

سرکوب علیه همه مخالفان بی‌سابقه شده است، حزب کمونیست اوکرایین و هر آنچه که مربوط به تاریخ شوروی و زبان روسی است ممنوع شده است.

تراژدی وضعیت، همانطور که گ. آ. زیوگانف رئیس کمیته مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه به درستی خاطرنشان کرد، با این واقعیت تشدید شده است که وظیفه آزادسازی اوکرایین از رژیم جنایتکار نازی-باندرا نمی‌تواند به طور مستقل بوسیله اوکراینی‌ها حل شود.

سیاست تهاجمی ایالات متحده، متحدین اروپایی و دست نشانده‌های آن در کی‌یف، و هم‌چنین سیاست متناقض و نامصمم مقامات روسیه، در ناتوانی در اجتناب از درگیری خشونت آمیز در اوکرایین تحقق یافته است.

عملیات ویژه اجتناب‌ناپذیر شد. در عین حال، «متحدین» اروپایی اوکرایین از ناتو همچنان به استفاده خبیثانه از سربازان اوکراینی بمثابه بردگان جنگی خود ادامه می دهند.

غرب جمعاً بسرکردگی ایالات متحده میلیاردها دلار برای سازماندهی یک مبارزه مسلحانه در اوکرایین هزینه می‌کند و آمادگی خود را برای به راه انداختن یک جنگ ترکیبی «تا آخرین اوکراینی» نشان می‌دهد.

بدون حمایت نظامی، سیاسی، اطلاعاتی و تبلیغاتی که بوسیله ایالات متحده و متحدین آن ترتیب داده شد، درگیری نه تنها سریعاً پایان می‌یافت، بلکه هرگز آغاز نمی‌شد.

استراتژی مخالفان روسیه تضعیف هر چه بیش‌تر اقتصاد کشور ما از طریق تحریم‌ها، سرقت بی‌شرمانه ذخایر ارزی و طولانی کردن خصومت‌هاست.

تحت این شرایط ، روسیه موظف بود هم از نظر نظامی و هم از نظر سیاسی قاطعانه عمل کند، و هم‌چنین دگرگونی‌های اقتصادی-اجتماعی را اجرا نماید.

در لحظه، هدف سیاست مقامات روسیه تلاش برای نجات سرمایه‌داری روسیه از طریق اقدامات هدفمند با این نیأت است که، با اجازه دادن به ثروتمندتر شدن ثروتمندان و اجبار فقرا برای کار کردن برای اربابان زندگی، اساساً همه چیز را آنطور که هست حفظ کند.

این سیاست متناسب با سطوح چالش‌های پیش روی کشور نیست. کشور به دگرگونی‌های جدی نیاز دارد که بتواند بر اساس برنامه «۲۰ گام به سوی دگرگونی روسیه» حزب کمونیست، از جمله، ملی کردن صنایع کلیدی، مدیریت اقتصادی برنامه‌ریزی شده، لغو اصلاحات بازنشستگی، مالیات بر درآمد تصاعدی، افزایش شدید در حقوق زحمتکشان و غیره، اجرا شود.

تنها اتخاذ برنامه حزب کمونیست فدراسیون روسیه بمثابه مبنایی برای سیاست دولت، تضمین خواهد کرد که روسیه ظرفیت قدرت، انسجام اجتماعی و استقرار یک نظم عادلانه لازم برای امکان مقاومت موفقیت‌آمیز در برابر اقدامات تهاجمی ناتو را به دست آورد.

در بستر این پیشینه، نوعی رنسانس میهن‌دوستی شوروی در میان مردم و نیروهای مسلح، نمادگرایی ویژه‌ای را در پرچم‌های سرخ پیروزی و اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی که اغلب بر فراز شهرک‌های آزاد شده در اوکرایین برافراشته می‌شوند، بکار می‌بندند.

ما اعتراض قاطعانه خود را علیه جنگ ترکیبی آغاز شده بوسیله ایالات متحده علیه روسیه ابراز می‌کنیم و قاطعانه اعلام می‌کنیم که تنها همبستگی زحمتکشان همه کشورها و هم‌چنین جبهه متحد کارگران علیه سرمایه‌داری در هر کشور و در سراسر جهان همراه با گذار به سوسیالیسم بمثابه مهم‌ترین بخش می‌تواند صلح و بهروزی پایدار را برای ملت‌ها تضمین کند:

نه به سیاست امپریالیستی ایالات متحده آمریکا!

برای غیرنظامی کردن و نازی‌زدایی اوکرایین!

جنگ‌افروان ناتو به زباله‌دان تاریخ بروید!

مرگ بر اولیگارشی! قدرت و دارایی متعلق به مردم است!

مرگ بر فاشیسم! مرگ بر سرمایه‌داری!

http://solidnet.org/article/CP-of-the-Russian-Federation-Down-with-American-imperialism-Long-live-workers-solidarity-and-a-multipolar-world/

پیوند کوتاه: https://tinyurl.com/2p93x7c3